Prezentācijas  tehnika » Interaktīvās tehnoloģijas » Ieguvumi, strādājot ar tāfeli

Izmantojot interaktīvo tāfeli, apmācības vai prezentācijas process teik veikts daudz efektīvāk, nekā izmantojot tikai parastu projektoru ar ekrānu vai vienkāršu tāfeli.

Ar projektora palīdzību uz tāfeles, kas vienlaicīgi kalpo arī par ekrānu, tiek attēlota informācija no datora. Savukārt tāfele ir savienota ar datoru, kura programnodrošinājums ļauj realizēt zemāk aprakstīto funkcionalitāti. Piezīmes uz tāfeles lektors veic ar speciālu marķeri (irbuli); modernākajām tāfelēm marķeri jau ir aprīkoti ar peles labo un kreiso taustiņiem, kā arī biežāk lietoto funkciju aktivizēšana atrodas ārpus tāfeles ekrāna daļas.

Sākt strādāt ar interaktīvo tāfeli ir pavisam vienkārši, jo nav nepieciešams ilgs apmācības process. Uz ekrāna redzamās izvēlnes ir intiutīvi saprotamas un līdzinās tām, kuras ir sastopamas standarta programmās.

Interaktīvā tāfele nodrošina baltās marķeru tāfeles un flip-chart tāfeles funkcionalitāti vienlaicīgi, uz tās var vienkārši rakstīt ar kādu no daudzajām krāsām, izmantot krāsainus marķerus vai dzēst nevajadzīgās piezīmes. Kad tāfeles virsma ir pilna ar piezīmēm, var ievietot jaunu balto lapu un turpināt iesākto. Tādā veidā piezīmes var tikt saglabātas uz neskaitāmām "lapām", kuras operatīvi var pārskatīt, sakārtot vajadzīgajā secībā, izdrukāt vai saglabāt kā PDF failu tālākai izplatīšanai. Jebkurā brīdī uz tāfeles var izvietot ģeometriskās figūras vai fona attēlus, piemēram, tabulu sagataves, kartes vai diagrammas, kuras tālāk tiek papildinātas ar piezīmēm.

Vienlaicīgi marķeris darbojas kā datorpele, līdz ar to lektors uz ekrāna var atvērt programmas, pārvietot logus un darboties ar izvēlnēm. Praktiski uz jebkura attēla, kas ir redzams datora ekrānā (tai skaitā video), ir iespējams veikt piezīmes un vēlāk tās saglabāt.

Programmā ir iespējams importēt  grafiskos failus, PowerPoint prezentācijas, Word dokumentus, kā arī citu lietojumprogrammu failus. Prezentācijas ir iespējams lietot kā parasti, bet papildus tam, ir iespēja veikt piezīmes.


Kopā ar interaktīvo tāfeli var izmantot parastos projektorus, tomēr jāņem vērā, ka uz galdiņa novietots projektors apspīdēs ne tikai tāfeli, bet arī lektoru - uz tāfeles tiks mesta ēna un lektoram var nebūt ērti strādāt. Lai šo nevēlamo efektu samazinātu, projektoru ir ieteicams stacionāri instalēt pie telpas griestiem, kā arī izvēlēties projektoru ar piemērotāku optiku.

Attēlā ir redzama tehnikas izvietojuma skice, ja kopā ar interaktīvo tāfeli tiek izmantots īpašs projektors, kas nodrošina ļoti minimālu ēnas rašanos un praktiski neapspīd lektoru.

Cits veids, kā izvairīties no ēnām, ir izmantot aizmugurējās projekcijas risinājumus kopā ar interaktīvajiem pārklājumiem, vai arī šos pārklājumus lietot kopā ar plazmas vai LCD displeju.

 
  Copyright © SIA BiroTeh 2006-2009, Mājas lpas izstrāde - WEBstyle.lv